VIDEO

Czy film „Kogel Mogel 3” można obejrzeć tylko w kinie lub telewizorze?

25 stycznia 2019 roku wszedł do polskich kin film pt. „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”. Jest to trzecia cześć ponadczasowego filmu fabularnego z Grażyną Błęcką-Kolską w roli głównej. Losy Katarzyny Solskiej po 30 latach można oglądać nie tylko w kinach i telewizorach, lecz także za pośrednictwem telewizji internetowej. 

W jaki sposób działa telewizja internetowa? 

Zastanawiasz się, w jaki sposób to możliwe, że film „Kogel Mogel 3” można oglądać online? Otóż telewizja internetowa działa z pominięciem sygnału kablowego, satelitarnego i naziemnego. Przekaz odbywa się w technologii strumieniowej, z wykorzystaniem mechanizmów sieci internetowej. Jedyne czego potrzebujesz do oglądania filmów, to urządzenie z dostępem do internetu. Nie musi być to telewizor – sprawdzi się również komputer, laptop, tablet czy smartfon. 

„Kogel Mogel 3” – film transmitowany na antenie takich kanałów jak Canal +, Canal + Family oraz Canal + Film. Każdy z nich możesz oglądać dzięki telewizji internetowej. Wówczas na ekranie swojego urządzenia będziesz widział ten sam obraz, który wyświetla się na telewizorach w wielu domach. Aby móc oglądać w ten sposób film „Kogel Mogel 3” oraz inne produkcje filmowe, konieczne jest wykupienie miesięcznego abonamentu. 

„Kogel Mogel 3” w telewizji online na życzenie 

Jeżeli chcesz obejrzeć tylko jeden film, nie musisz na szczęście decydować się na płacenie abonamentu. Masz również możliwość korzystania ze szczególnego rodzaju telewizji internetowej, jakim są platformy video na życzenia. Posiadają one w swoich zasobach wiele różnych filmów, które możesz wypożyczać na określony czas – np. 12 godzin, 24 godziny czy 48 godzin. W tym celu należy zapłacić za kod dostępu, który następnie wprowadzasz w aplikacji.

Zapłacić możesz przelewem, kartą oraz wykorzystując system płatności SMS. Film będziesz mógł obejrzeć w dowolnym czasie – nie musisz więc dostosowywać się do ramówki telewizyjnej. Tylko od ciebie samego zależy, na jakim urządzeniu go wyświetlisz. 

Gdzie najtaniej obejrzeć w internecie film „Kogel Mogel 3”? 

Jeżeli zdecydujesz się na wykupienie abonamentu telewizji internetowej, wtedy będziesz musiał liczyć się z comiesięczną opłatą. Jeśli nie chcesz ponosić takiego kosztu, wtedy możesz wykupić dostęp jedynie do pojedynczego materiału, np. w serwisie IPLA.

Jak uruchomić film na różnego typu urządzeniach? 

Aby oglądać film „Kogel Mogel 3” na komputerze, wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto w serwisie telewizji internetowej. Oglądanie na urządzeniu mobilnym będzie wymagało również zainstalowania odpowiedniej aplikacji. Poza tym istnieje możliwość wyświetlania filmu na dużym ekranie. Nowoczesne telewizory typu Smart Tv są automatycznie dostosowane do obsługi telewizji internetowej na życzenie. Jeżeli posiadasz natomiast starszy odbiornik, wtedy możesz połączyć komputer z telewizorem za pomocą kabla HDMI. 

Film „Kogel Mogel 3” można zatem obejrzeć nie tylko w kinie czy telewizorze, lecz na każdym urządzeniu obsługującym internet. Taką możliwość zapewnia telewizja internetowa.