VIDEO

Co to jest telewizja internetowa i jak działa?

Konwencjonalna dystrybucja treści telewizyjnych wykorzystuje formaty systemów telewizji satelitarnej, kablowej i naziemnej. Jednak Internet Protocol TV oraz telewizja internetowa zapewnia emisję serialu telewizyjnego za pomocą Internetu za pośrednictwem sieci protokołu internetowego (IP). Zalety tej metody są olbrzymie. Inaczej niż w przypadku tradycyjnej telewizji, tu użytkownik samodzielnie decyduje o tym jakie filmy online, gdzie ogląda i może to czynić w dowolnym, wybranym przez siebie miejscu.

Czym jest telewizja internetowa?

Internet Protocol TV jest obecnie bardzo popularny ze względu na jego funkcje, które pozwalają abonentom oglądać nie tylko programy telewizyjne na swoich ulubionych kanałach, ale także transmisje na żywo swoich ulubionych programów, filmów, gier na żywo, takich jak krykiet, piłka nożna itp., a nawet oglądać programy z datą wsteczną swoich ulubionych programów. Telewizja internetowa może być zdefiniowana jako media szerokopasmowe, które zapewniają usługi multimedialne w postaci telewizji, audio, wideo, grafiki itp. Dystrybuowane przez sieci protokołów internetowych ukierunkowane na zapewnienie pożądanej QoS, bezpieczeństwa i niezawodności substancji. IPTV okazało się najskuteczniejszym sposobem transmisji programów telewizyjnych. Zwykle działa na podstawie żądania i nadaje tylko program żądany przez subskrybenta. Za każdym razem, gdy zmienisz swój kanał, będzie on transmitować nową serię strumienia dla widza. Z drugiej strony w konwencjonalnym trybie transmisji programów telewizyjnych wszystkie kanały są nadawane jednocześnie. Jego zastosowanie nie ogranicza się tylko do telewizji internetowej, ale jest najszerzej stosowane w szybkich sieciach telekomunikacyjnych opartych na abonencie do uzyskiwania dostępu do kanałów na końcu klienta za pomocą dekoderów i routerów. Dlatego obecnie można go oglądać na komputerze, laptopie, a nawet na smartfonach, jeśli tylko masz połączenie szerokopasmowe, aby uzyskać dostęp do jego usług.

Rodzaje telewizji protokołu internetowego

Istnieje kilka sposobów dostarczania sygnału telewizji internetowej.

Telewizja na żywo: transmisja na żywo telewizji lub strumieniowych transmisji wideo / audio / gier itp. przy minimalnych opóźnieniach. Dostępny jest też cyfrowy rejestrator wideo (DVR) lub telewizja z przesunięciem czasowym, która umożliwia oglądanie programów telewizyjnych, które były pierwotnie emitowane kilka godzin wcześniej lub kilka dni wcześniej, oraz odtwarzanie bieżących trwających programów. Użytkownicy mogą oglądać swoje ulubione programy później, a nawet jeśli przegapią ich transmisję z powodu braku czasu w czasie transmisji telewizyjnej.

Wideo na żądanie (VOD): Każdy użytkownik będzie miał kolekcję różnych plików multimedialnych, które są przechowywane na jego / jej urządzeniu i można je przeglądać i oglądać w dowolnym momencie. Ta funkcja Internet Protocol TV korzysta z protokołu przesyłania strumieniowego w czasie rzeczywistym, gdy wdraża tryb transmisji emisji pojedynczej.

Niektóre funkcje telewizji internetowej

Ta technologia zapewnia telewizję interaktywną o kompetencjach dwukierunkowych. W ten sposób oferuje personalizację usług, a subskrybent może wybrać, co i kiedy zobaczyć. Dostawcy usług mogą zachować przepustowość wykorzystywaną, ponieważ treść jest nadawana tylko na żądanie użytkownika końcowego działającego w sieci. Usługi (seriale, programy, wiadomości, sport czy filmy online) można oglądać nie tylko w telewizji, ale możemy je również oglądać na komputerze stacjonarnym, laptopie, smartfonach i tabletach itp. Obsługuje również takie funkcje, jak muzyka na żądanie, pauza telewizyjna, przewijanie do przodu telewizora (może to pomijać reklamy), ponowne odtwarzanie telewizji, informacje o pogodzie i odtwarzacz multimedialny itp. Reklamy można również realizować za pośrednictwem IPTV, ponieważ wstawianie reklam odbywa się w wielu filmach, które oglądamy online i nie możemy ich całkowicie pominąć, i musimy obejrzeć jego część.