VIDEO

“Włoskie wakacje” – piękny film dla całej rodziny

Są takie filmy, które rozgrzewają serca i pozwalają uwierzyć, że choćby było bardzo źle, to jednak wszystko może się zmienić na lepsze – my sami możemy się zmienić i odmienić świat wokół siebie, nawet jeśli nie jest to łatwe. „Włoskie wakacje” to właśnie jeden z takich filmów. Ta produkcja brytyjsko-włoska z 2020 roku jest bardzo kojąca – podnosi na duchu. Miejscami bawi, miejscami wzrusza, ale na pewno jest to dobrze spędzone 1,5 godziny. Gdzie można obejrzeć film? Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Dlaczego warto obejrzeć „Włoskie wakacje”?

We „Włoskich wakacjach” niezwykle ważna jest relacja ojca z synem – filmowego Roberta i Jacka, w których postacie wcielili się Liam Neeson i jego prawdziwy syn, Micheál Richardson. Za scenariusz i reżyserię odpowiada James D’Arcy, znany brytyjski aktor. Doskonale poradził sobie z wyeksponowaniem najważniejszych wątków. Piękne zdjęcia powodują zaś, że widz ma ochotę zostawić wszystko i jechać do Włoch, żeby niektóre miejsca i widoki zobaczyć na własne oczy! „Włoskie wakacje” to komediodramat, a więc widz w niektórych sytuacjach będzie się śmiać, a w innych posmutnieje. Jest to jednak produkcja z gatunku lekkich, której celem jest podniesienie oglądających na duchu. Tę rolę spełnia znakomicie!

O czym opowiadają ” Włoskie wakacje”?

Robert i Jack mają dość trudne relacje – ich kontakt jest sporadyczny. Robert jest znakomitym malarzem, który jednak popadł w marazm. Dawniej odnosił duże sukcesy, więc teraz żyje przeszłością i nie może się otrząsnąć z pewnych dramatów. Życie Jacka również nie układa się najlepiej. Kiedy więc potrzebuje pieniędzy na zakup galerii sztuki, zwraca się do ojca z prośbą o sprzedaż starego, rodzinnego domu w Toskanii, z którego nikt już od dawna nie korzysta. Mężczyźni jadą do Włoch, mając nadzieję na szybkie przeprowadzenie transakcji. Na miejscu okazuje się jednak, że dom jest w tragicznym stanie i bez gruntownego remontu nikt go nie kupi. Ich „włoskie wakacje” przedłużają się zatem. Spędzą ze sobą znacznie więcej czasu, ale klimat, mili ludzie, piękne widoki i niespieszne, włoskie życie pozwolą im uporać się z przeszłością i z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Gdzie obejrzeć „Włoskie wakacje”?

By zapoznać się z „Włoskimi wakacjami” wystarczy włączyć komputer i internet! Produkcję można już oglądać w legalnej telewizji internetowej, gdzie jest emitowana. To znakomity pomysł, jako że film można włączyć właśnie wtedy, gdy będzie się miało akurat wolną chwilę. Nie jest się zobligowanym do oglądania go wówczas, gdy pojawi się w tradycyjnej telewizji – co nastąpi zapewne dopiero za jakiś czas. TV internetowa zapewnia ogromną wygodę, ponieważ film można obejrzeć bez wychodzenia z domu, ale nie tylko! Wystarczy mieć smartfon czy tablet z dostępem do internetu, by cieszyć się nim również w drodze – na przykład w podróży z miasta do miasta, dzięki czemu czas milej upłynie. „Włoskie wakacje” to piękny, rodzinny film, który na pewno zapadnie każdemu w pamięć! Warto go zatem zobaczyć!