Wyposażeniu salonu zwykle poświęcamy szczególnie wiele uwagi, nie ma przy tym dla nas większego znaczenia to, czy jest on pomieszczeniem niewielkich rozmiarów, czy też nie. To serce domu, a tym samym oczekujemy od niego, że będzie nie tylko funkcjonalny, ale również piękny.

Wśród wielu dylematów, jakie musimy rozwiązać myśląc o przyszłym wyglądzie salonu, na pierwszy plan wysuwa się ten, który dotyczy centralnego siedziska. Bez względu na to, czy będą to kanapy, czy też narożniki Warszawa jest miastem, w którym nie brakuje ciekawych modeli. Nasze zadanie ogranicza się więc do odpowiedzenia samym sobie na pytanie o to, która z opcji w większym stopniu przekonuje nas do siebie. Samo znalezienie idealnego rozwiązania, nie powinni być już problemem.

Do niedawna obowiązywało przekonanie zgodnie z którym im salon był większy, tym lepiej prezentowały się w nim narożniki. Jeśli jednak nie mieliśmy tyle szczęścia i centralne pomieszczenie w naszym domu nie imponowało swoim rozmiarem, musieliśmy pogodzić się z tym, że postawienie w nim kanapy będzie znacznie lepszą opcją. Dziś osobom chcącym zaopatrzyć się w narożniki Warszawa może jednak zaproponować także rozwiązania niewielkie, idealnie pasujące do salonów, w których nie zmieści się zbyt wiele mebli. Ciekawym rozwiązaniem są też kanapy stworzone z myślą o tym, aby znajdowały się na środku pomieszczenia, a nie tuż przy jednej z jego smak. Różnorodność sprawia, że w coraz mniejszym stopniu uderzają w nas ograniczenia formalne, możemy więc koncentrować się przede wszystkim na połączeniu funkcjonalności i piękna.