Luksusowy Land rover olsztyn to marzenie niejednego fana czterech kółek. Zanim ta marka pojawiła się na ustach fanów motoryzacji minęło wiele czasu. Przenieśmy się do 1947 roku i poznaj historię marki o światowej renomie.

Pierwszy krok – inspiracja

Historię warto rozpocząć od inspiracji. Gdy na rynku samochodów pojawił się Jeep. Samochód terenowy dla wojska. Dyrektor od spraw technicznych w Rover był zaintrygowany. Wraz ze swoim bratem Spencer Wilks zauważyli pewną niszę. Ich ulubieniec Jeep byłby samochodem wręcz idealnym dla statystycznego użytkownika drogi. Jak postanowili, tak i zrobili.

Pierwszy samochód

Kilka lat później świat oglądał ich pierwsze auto terenowe. Model pojawił się na Targach Samochodowych w Amsterdamie. Auto miało kilka części pożyczonych od Jeepa m.in. płytę podłogową. Płyta nowego Land rover olsztyn została wykonana z aluminium oraz magnezu. Za silnik odpowiadał bak o pojemności 1,6 l. Odbiór samochodu odniósł prawdziwy sukces.

Po Targach Samochodowych w Amsterdamie Land rover olsztyn sprzedaje się w 70 krajach świata.

Pierwszy samochód z rozszerzeniem

Zaraz po sukcesie pierwszego modelu bracia postanowili stworzyć drugi. Zamiast stworzyć nowe auto od postaw. Bracia od Land rover olsztyn  postanowili na ulepszenie drugiego modelu. Do swojego pierwszego dzieła dodali powiększony o 0,4 litra silnik. W końcowym projekcie nowy Land rover olsztyn  posiadał silnik o pojemności 2,0 litra oraz wysokoprężny silnik. Nowy samochód ujrzał światło dzienne w 1957 roku.